هدف سایت علمی آموزشی دکتر جوادیان: انتقال دانش و فناوری نوین برای موفقیت شغلی مهندسان

شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹

هدف یا فلسفه وجودی سایت علمی آموزشی دکتر جوادیان

امروزه با توجه به وجود فارغ التحصیلان زیاد دانشگاهی در رشته­ های مختلف تحصیلی و اشباع شدن ظرفیت ادارات مختلف، امکان اشتغال به کارهای اداری و پشت­ میز نشینی برای فارغ التحصیلان وجود ندارد یا بسیار کم است. همچنین با توجه به اینکه اغلب اساتید دانشگاه بعد از طی مدارج تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری (دکترا)، غالبا بدون کار و مشارکت در صنعت یا طرح­ های صنعتی و تنها با معیار تعداد مقاله­ های پژوهشی در دانشگاه­ ها جذب شده، درگیر یک کار روتین آموزشی-پژوهشی می­شوند، بنابراین متاسفانه اغلب اساتید دانشگاه، تجربه­ کافی برای کار در صنعت و تجارت نداشته و نمی­توانند کمک زیادی به دانشجویان جهت ایجاد کسب و کار برای خود کنند. همچنین بعلت سیاست­ های اشتباه آموزشی و عدم به روز بودن سرفصل دروس دانشگاهی و درنتیجه دانش فنی اساتید حتی در دروس عملی و آزمایشگاهی،  بسیاری از فارغ­ التحصیلان دانشگاهی اعتماد به نفس و تجربه کافی جهت ورود به صنعت را دارا نیستند. این امر سبب شده تا تمایل و گرایش دانش­ آموزان، جوانان و نوجوانان به تحصیلات دانشگاهی کمتر بشود. خانواده­ ها دیگر تمایلی به فرستادن فرزندانشان به دانشگا­ه­ها ندارند زیرا به فکر نیروی جوانی و آینده فرزندانشان هستند. خانواده­ ها بیشتر تمایل دارند تا فرزندانشان کار و حرفه­ ای را بصورت اصولی یاد بگیرند تا آنها بتوانند در زندگی آینده خود موفق و سرافراز باشند. از سوی دیگر روز به روز شاهد پیشرفت علم و دانش و تکنولوژی در دنیا هستیم که متاسفانه بسیاری از این علوم نیز در دانشگاه­ ها تدریس نمی­شوند زیرا بعلت مشغولیت اساتید به تدریس دروس همیشگی اطلاعی از این علوم جدید نداشته و به کار تدریس و پژوهش­های روتین خود مشغول هستند. موضوعات ذکرشده در بالا و بسیاری از دلایل دیگر باعث شده تا جوانان و فارغ التحصیلان به سمت کار در کشورهای دیگر سوق پیدا کنند. اما ببینیم آیا این موضوع رفع مشکل این دسته از افراد را می­کند. با نگاهی به شرایط پذیرش افراد در شرکت­های معتبر خارجی و حتی داخلی متوجه می­شویم که این داشتن مهارت و دانش در کنار هم مهمترین شرط پذیرش در این شرکت­ها است. بسیاری از این شرکت­ها از متقاضیان مدرک تحصیلی آن­ها را نخواسته و مدرک تحصیلی اهمیت چندانی برایشان ندارد، بلکه داشتن یک حرفه، تخصص و دانش کاری برایشان اهمیت بسزایی دارد. از سوی دیگر اگر کسی بخواهد کاری و شغلی برای خود دست و پا کند با چندین مشکل بزرگ موجه است: 1- مشکلات مالی، 2- مشکلات حرفه ­ای و مهارتی، 3- مشکلات دانش کسب و کار. همین مشکلات باعث شده تا بسیاری از کسب و کارهای نوپا در نطفه خفه شوند و رشد و ارتقا پیدا نکنند. فلسفه وجودی فناورسرا در واقع برای رفع این مشکل و معضل موجود در جامعه است.

درباره ما

ما در سایت علمی آموزشی دکتر جوادیان و با امید به خدا، قصد داریم تا با ارائه کارگاه­ های دانشی و مهارتی در سطح بین المللی و بر اساس دانش و تجهیزات روز دنیا از سطوح مقدماتی تا پیشرفته، علاوه بر آموزشهای مهندسی فناوری های نوین، در ارائه دانش­ های مربوط به کسب و کار شامل مباحث مدیریت مالی، مدیریت بازاریابی، مدیریت فروش و بازرگانی، کار گروهی، خدمات و مشاوره­ های مربوط به ثبت شرکت و مباحث مالی و مالیاتی و حقوقی یک شرکت و نیز ارائه مشاوره در دو زمینه علمی-مهارتی و کسب و کار در راستای اعتلای دانش کاری جامعه گام های مفیدی برداریم. فارغ التحصیلان دانشگاه و نیز افرادی را که علاقه­ ای به دانشگاه رفتن ندارند و به دنبال یادگیری دانش مهارتی و کاربردی، ایجاد کسب و کار، تولید و تجارت هستند با شرکت در این دوره­ های آموزشی می­ توانند با اعتماد به نفس کامل و با علم و دانشی کاربردی مطابق با جدیدترین دانش روز دنیا به بازار کار وارد شوند و دنیای روشنی را پیش رو داشته باشند.

 

نویسنده: دکتر محمد جوادیان
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.

تماس با دکتر محمد جوادیان

09210217546

پست الکترونیک

doctorjavadian@gmail.com

صفحات رسمی ما

دکتر محمد جوادیان فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف در رشته هوش مصنوعی در مهندسی برق، دارای بیش از 10 مقاله پژوهشی در زمینه هوش مصنوعی، داده کاوی، دارای مقام رباتیک خوارزمی و بین المللی، مجری چندین طرح پژوهشی، با بیش از 15 سابقه تدریس و کار در زمینه مهندسی برق است.

تمامی حقوق این سایت متعلق به دکتر محمد جوادیان است و هرگونه کپی برداری بدون اجازه کتبی غیرمجاز می باشد.

طراحی وب سایت

ورود به سایت

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
هنوز در سایت ثبت نام نکرده‌اید؟